Поделиться в соц. сетях

Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki

 

Військове капеланство.

Рада з душепастирської опіки, куди входять представники семи українських церков і Міністерства оборони, прийняла за основу концепцію пастирської опіки військовослужбовців. Про це пише газета "".

Як зазначає видання, документ є першим кроком до введення в армії капелланства - він надає священикам право здійснювати постійну пастирську опіку військовослужбовців в тому числі МВС, МНС, СБУ, ДАІ і в зоні АТО. Капелан: отець Михайло Греділь

 

Сакральне мистецтво.

Церква впродовж багатьох віків була для українського народу тим об'єктом, в який вкладали найкращі досягнення українського творчого генія. Це стосувалося й архітектурного образу, і внутрішнього оздоблення церковного мистецтва. Зароджене у формах стилістики візантизму, засвоївши протягом віків стильові течії європейського мистецтва, українське церковне мистецтво завжди прагнуло власної національної самоідентифікації, інтерпретуючи усталені канони, типи, сюжети через призму національного світосприйняття. Відповідальний за Городоцький р-н. отець Михайло Греділь  

 Душпастирство хворих.

«Християнська громада повинна відчувати співвідповідальність за душпастирство хворих», – наголосив преосвященний Жорже Феррейра да Коста Ортіґа, архиєпископ Браґи, виступаючи під час національної зустрічі душпастирства у сфері охорони здоров’я, яка недавно проходила в Португалії. «Христос, який страждав задля нас, надав нового значення терпінню, – сказав він, – вводячи новий вимір і новий лад, якими є любов. Ми повинні зробити все можливе, щоб люди відкрили справжнє значення страждання, а це допоможе їм прийняти свої терпіння та з’єднати їх із Христовими. Світ хворих і страждаючих очікує від Церкви відповідей, оживлених надією, сподівається, що місця, де піклуються про хворих, стануть місцями надії. Капелан: отець Богдан Модла

"Читання Св. Письма"

Молитва - це діалог із Богом. Чи наша повсякденна молитва дійсно має характер діалогу? Чи радше це монолог, під час якого ми і не намагаємося почути, що Бог хоче нам сказати. А чи намагалися ми молитися зі Святим Письмом, і чи можливою є така молитва? Історія Церкви свідчить, що молитовне читання Святого Письма було поширене вже в четвертому та п’ятому століттях. Чернечі устави тих часів вважали біблійну медитацію підставою аскетизму та присвячували їй значну частину дня. Від Отців Церкви цю практику прийняли ченці середньовіччя і зробили її справжнім джерелом духовного світла та молитви.  Можна зацитувати слова св. Амврозія: « Нехай же пам'ятають, що читанню Святого Письма повинна товаришувати молитва, щоб складалася розмова з Богом і людиною; до Нього промовляємо, коли молимось; Його слухаємо, коли читаємо божественні вискази»

Проводить: отець Богдан Модла

Прес-служба Городоцького деканату УГКЦ

Прес-служба - підрозділ церкви, держустанови, органу влади, суду, корпорації, великої або середньої фірми,  яка здійснює взаємодію даної структури з пресою та іншими ЗМІ. Прес-служба вирішує два завдання: -забезпечує повноту і оперативність інформації про діяльність представляється нею організації; -створює оптимальні умови для роботи (і відпочинку) акредитованих журналістів.

Церква УГКЦ також має свою прес-службу (патріарша, єпархіальна, деканальна і парафіяльна) Займається: отець Михайло Греділь

Товариство Апостольства молитви

 «Товариство Апостольства Молитви» – молитовний рух людей, які почитають Христове Серце і якнайчастіше приймають активну участь у Божественній Літургії. Члени Товариства жертвують Богові свою щоденну молитву, а одночасно намагаються провадити просте й щире християнське життя. Обов’язки учасників цих молитовних групи, які здебільшого складаються з 15-20 осіб і творять так званий молитовний гурток, не складні. Кожен бере участь у спільноті і освячується відповідно до свого прагнення й наскільки дозволяють обов’язки його стану.

Товариство Апостольства Молитви виникло у Франції у 1844 році в Єзуїтській Колегії міста Вальс, що на півдні країни. Духівник тамтешньої колегії о. Франциск Ґотреле, ТІ (François-Xavier Gautrelet, 1807-1886), для того, щоб оживити апостольський запал, дух жертви і добрих діл між молоддю, запропонував створити молитовний гурток, щоб таким способом більше присвятитися побудові Царства Божого на землі.

В Україну Апостольство Молитви прийшло приблизно у 1886 році. Діє при нашому храмі.  

Вівтарне братство. 

«Співучасть у церковному богослужінні – це найголовніше джерело надприродного життя. Зв’язок, що лучить душу з Церквою, а через неї з Христом, проявляється найбільше у співучасті людини в церковних богослужіннях, а участь у них найбільше спричиняється до розвитку надприродного життя…» (Митр. Андрей Шептицький).

Часто маємо можливість бачити як різні хлопці служать у храмі, зокрема в часі св. Літургії, у яскравому різноколірному одязі (дальматиках), допомагаючи у свій спосіб її проведенню в обрядовому плані. Хто вони такі насправді? Яка головна мета їхньої діяльності у вільний від уроків, домашніх справ час?

Вівтарна Дружина (ВД) є молодіжною християнською спільнотою, котра має на меті плекати в собі правдиву побожність, любов до Господа нашого Ісуса Христа та Його святої Церкви, а також допомогти молодій людині віднайти своє покликання та місце у житті.

Діє при нашому храмі. 

"Три хорові колективи"

На українських землях хоровий спів відомий з часів , де хорові колективи існували в монастирях і при княжих дворах; в 11 столітті хорового співу навчали в жіночій монастирській школі у Києві. З  хорові колективи були організовані церковними братствами; кращі з них — у Києві, Львові, Луцьку. Особливо відзначався хор , чисельністю понад 300 чоловік.

Три хорові колективи: Дорослий, молодіжний і дитячий

Діють при нашому храмі

1 коментар: Діяльність

  • facebook.com  каже:

    І на сайті церкви хочемо подякувати отцю Михайлові Греділю за сьогоднішню недільну промову і особливо за те, що не побоявся висловити свою думку щодо нинішнього святкування дня молоді і конституції в той час як 22-річний хлопець вісім місяців на війні, яка триває і зараз і буде тривати в мить так званого “святкування”…

Актуально на сьогодні:


Заклик Синоду Єпископів продовжувати безперервну молитву і піст за мир в Україні

 
Пасха
 

"«Ось Бог – моє спасіння! Я уповаю і не боюся, бо Господь моя сила й моя пісня, Він – моє спасіння!» (Iс. 12, 2)."

читати


____________________
наші друзі:
____________________
 

__________________________

Останні коментарі
____________________
Архів статей:
Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
____________________
____________________
____________________


 

[Slideshow "5" not found]