____________________

Oстанні фото:

___________________________
Радіо “Дзвони”

__________________________

ecumenicalcalendar.org.ua    
____________________


 

____________________
Вхід
Пароль | Запам'ятати

____________________

____________________
Храм Благовіщення Пресвятої Богородиці м.Городок

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

       Гордон Макдональд: "Як впорядкувати свій внутрішній світ": Оскільки ця книга не була задумана як дослідження духовних дисциплін, я не можу представити огляд всіх шляхів, які були знайдені святими отцями, щоби скріпити свій дух. Замість того я вибрав чотири духовних заняття фундаментальної значимості, ті, якими, на мою думку, нехтують багато християн. А властиво: прагнення до самоти і тиші; регулярне спілкування з Богом і вміння слухати Його; досвід роздумів і споглядання; молитва як поклоніння Богу і молитовне прошення.

      Тиша і усамітнення. Отці-пустинники минулих віків, розуміли значення тиші для розвитку духа, коли закликали один одного: "Тишина, усамітнення і внутрішній світ".

     Не багато  з нас в повній мірі оцінюють жахливу змову оточуючого нас шуму, який позбавляє нас тиші і усамітнення, які ми потребуємо, щоби обробляти духовний сад. Було б  не трудно повірити, що заклятий ворог Бога з таємною ціллю оточив нас, де тільки можливо в нашому житті, настирливими звуками цивілізації, які, якщо їх не заглушити, звичайно роблять нечутним голос Бога.  Той, хто ходить перед Богом, відверто скаже вам,  що Бог звичайно не кричить, щоби бути почутим. Як виявив Ілля, Бог  найперше говорить шепотом в саду. 

     Недавно я відвідав місіонерський центр в Латинській Америці, в якому працівники займались обладнанням студії звукозапису для радіостанції. Вони приймали всі міри для забезпечення звуконепроникних  кімнат, щоби ніякий шум з міських вулиць не міг зіпсути радіопередачі і записи, які передаються звідти. Ми повинні навчитись робити своє серце непроникним для звуків зовнішнього світу, щоби почути те, що хоче сказати Бог. Я люблю слова матері Терези з Калькутти: " Нам необхідно знайти Бога, а Його неможна знайти в шумі й неспокою. Бог - друг тиші. Погляньте, як природа - дерева, квіти, трава - росте в тиші;  погляньте на зірки, місяць і сонце, як вони рухаються в безмовності... чим більше ми отримуємо в тихій молитві, тим більше ми можемо віддати в нашому активному житті. Нам потрібна тиша, щоби можна було торкатися душі. Важливо не те, що говоримо ми, а те, що Бог говорить нам через нас.  Всі наші слова будуть безкорисні, якщо вони не виходять із душі, - слова, які не дають світла Христового, щоби розсіяти темряву".

     Наш світ є повний звуків нескінченної музики, розмов і безконечних діл. У багатьох домах стереосистема є майже в кожній кімнаті, вона - в кожній машині, в кожному офісі, в ліфті. Тепер мені, навіть коли я набираю номер робочого телефону мого товариша, пропонується слухати музику по телефону, поки він не відповість. При такій кількості звуків, як можемо ми усамітнитись і вловити спокійний голос Бога?

     Ми так звикли до шуму, що відчуваємо неспокій, якщо навколо нас раптом стає тихо. Прихожани у час богослужіння з трудом можуть перебути в тиші більше однієї-двох хвилин; вони відразу починають припускати, що щось сталося чи хтось забув свою роль. Більшість з нас з трудом можуть провести всього лишень годину, не говорячи нічого і не слухаючи ні слова від кого-будь.

        Такі ж труднощі можуть зустрітись і в моменти усамітнення. Ми часто не тільки скучаємо в тиші, але й відчуваємо дискомфорт в самітності. А час для періодичної самотності від суєти є необхідний. Повинні бути такі моменти, коли ми відриваємось від повсякденності, від взаємовідносин, від вимог суспільного світу, щоби зустріти в саду Його. Цього неможливо зробити у час великих зібрань чи ефективних церемоній.

       Один із учнів старих містиків раннього християнства, які в погоні за усамітненням інколи доходили до межі. Те, що він говорить про них, повчально. Чому вони шукали усамітнення?

     "Вони знали, що були безсильні робити добро іншим, поки самі блукали серед обломків. Але як тільки вони ступили на твердий грунт, все змінилося. Тепер вони набули не тільки силу, але і обов'язок тягнути за собою до спасіння весь світ".

     Один із віруючих говорить нам: "Тиша не притаманна від природи моєму світу. Тиша, скоріше всього, невідома і вашому світу також. Якщо у вашому і моєму шумному серці буває коли-будь тиша, ми повинні оберігати і розвивати її... Ви можете зростити її у вашому шумному серці, якщо ви ціните її, плекаєте її і намагаєтесь живити її". 

Актуально на сьогодні:


Заклик Синоду Єпископів продовжувати безперервну молитву і піст за мир в Україні

 
Пасха
 

"«Ось Бог – моє спасіння! Я уповаю і не боюся, бо Господь моя сила й моя пісня, Він – моє спасіння!» (Iс. 12, 2)."

читати


____________________
____________________
Городок  

__________________________

наші друзі:
Відділ освіти Городоцької райдержадміністрації
____________________
Городок Онлайн
____________________
Архів статей:
Січень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
____________________

Адреса:
м. Городок
Львівська обл.
вул. Коцюбинського 5
Телефон: (098) 68-67-028
cerkvagorodok@gmail.com

НА ВЕРХ | Городоцькі оголошення | НА ВЕРХ

Copyright © 2013. All Rights Reserved.